Newsy

Pogoda na niedzielę. Gdzie spadnie śnieg?

Newsy

W niedzielę na termometrach od -2 stopni C w Suwałkach do 2 stopni C w Szczecinie. Synoptycy przewidują niewielkie opady śniegu w całym kraju.

Jak informuje IMGW Europa południowa, częściowo wschodnia i centralna oraz północ Wysp Brytyjskich i krańce zachodnie Skandynawii są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu układu niżowego z ośrodkami nad Rosją i wschodnią Ukrainą. Na północy kraju utrzymuje się strefa frontu okluzji. Nad południowo-zachodnią część kraju nasunie się klin wyżowy. Z północnego wschodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

Pogoda na niedzielę, 10 stycznia 2021 r.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. na wschodzie do 1 st. na zachodzie i 2 st. lokalnie nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -6 st. do -3 st., na Podhalu około -8 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na północy także umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 10 stycznia 2021 r.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Zobacz mapę pogodową dla Mazowsza:

Zobacz też:

Trzeci lockdown w Wielkiej Brytanii. "W Londynie statystycznie zakażona jest jedna na trzydzieści osób"

Księżna Kate świętuje urodziny. Oficjalne zdjęcie jest w tym roku wyjątkowe

Rodzina Piotra Machalicy wspomina zmarłego aktora. "Piotruś to był człowiek wielkiej skromności"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości