Newsy

Pogoda na 1 listopada: bez opadów i dość ciepło

Newsy


W niedzielę, 1 listopada synoptycy zapowiadają niewielkie opady deszczu na wybrzeżu i Pomorzu. Ciepło. Na termometrach od 10 stopni C w Suwałkach do 16 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW na przeważającym obszarze kontynentu dominuje wyż z centrami nad Półwyspem Iberyjskim, centralną i północno-wschodnią Europą. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem niżów. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale z zachodu na wschód przemieszczają się płytkie zatoki niżowe z frontami atmosferycznymi związane z rozległym niżem z rejonu Islandii. Z zachodu napływa polarna morska masa powietrza, nad zachód kraju cieplejsza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda w niedzielę, 1 listopada 2020 r.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od zachodu w głąb kraju opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami na południu i wschodzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich Karpat, około 12 st. w centrum, do 14 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 1 listopada 2020 r.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, jedynie początkowo w obszarze mgieł duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Zobacz też:

Dyniowy Księżyc, czyli pełnia obfitości i namiętności. Zbliża się okazja, aby szybko przyciągnąć bogactwo

Anna Lewandowska strajkuje w Monachium: "Zawsze będę wspierać kobiety oraz ich prawa"

Zamknięte cmentarze. Wspomóżmy sprzedawców zniczy, wiązanek i kwiatów w tym trudnym czasie

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości