Pogoda na koniec lutego. Temperatura może nas zaskoczyć

Newsy

Aktualizacja:
pasja1000/Pixabay

Kilkunastostopniowe mrozy, z którymi niedawno mieliśmy do czynienia w Polsce, dadzą o nam o sobie zapomnieć. O ile luty rozpoczął się atakiem ostrej zimy, końcówka miesiąca zapowiada się zgoła inaczej. W niektórych miejscach kraju poczujemy się jak wiosną. Sprawdź, jaka pogoda czeka nas w najbliższych czterech dniach.

Pogoda w ostatnim tygodniu lutego w niczym nie będzie przypominać tej z pierwszych dni miesiąca. Jeszcze niedawno doświadczaliśmy siarczystego mrozu, teraz temperatury maksymalne wszędzie są powyżej zera, a w niektórych regionach kraju termometry pokażą nawet kilkanaście stopni. W dodatku będzie bez opadów, słonecznie i niemal bezwietrznie.

Pogoda na koniec lutego 2021

Poniedziałek 22 lutego we wschodniej części kraju zapowiada się z dużym zachmurzeniem, choć na przejaśnienia też można liczyć. W zachodnich regionach Polski dzień okaże się słoneczny . Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Podlasiu do 15 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Jaka będzie pogoda na koniec lutego 2021

Na wtorek 23 lutego dla wszystkich regionów Polski synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podlasiu do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

W środę 24 lutego też można spodziewać się pogodnego nieba. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Podlasiu do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Czwartek 25 lutego wszędzie upłynie przeważnie pod znakiem słońca. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Podlasiu do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy.

Więcej na stronie TVN Meteo.

Luty jest miesiącem, w którym przyroda powoli zaczyna budzić się do życia, a dzień wyraźnie się wydłuża. To dobry moment, aby pomyśleć o pierwszych zasiewach warzyw i kwiatów. Jak je przeprowadzić? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział ogrodnik Łukasz Skop. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie potrzebujesz siłowni, żeby zrobić formę na lato. Te ćwiczenia zrobisz w domu

Podwyżka 500 plus - trwają prace nad nowym programem. Kiedy wejdzie w życie?

Praca zdalna - nowy sposób oszustów. "Wiara w to, że parę godzin przyniesie duży zysk, jest niebezpieczna"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN 24