Newsy

Pogoda na czwartek: pogodnie, deszcz tylko w niektórych rejonach

Newsy

Synoptycy zapowiadają opady w pierwszej części dnia w Polsce południowo-wschodniej. Na termometrach od 14 stopni C w Suwałkach do 17 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, Europa Północna oraz Bałkany będą pod wpływem układów niskiego ciśniena. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Europy Zachodniej. Z zachodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w czwartek, 8 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i powoli będzie rosło.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, zwłaszcza początkowo na wschodzie, a pod wieczór na zachodzie. Miejscami opady deszczu, jedynie na Podkarpaciu jeszcze o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Rano lokalnie jeszcze mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 13 st. C na południowym wschodzie do 17 st. C na północnym wschodzie; w obszarach podgórskich od 10 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich, pod wieczór skręcający na zachodzie na południowy.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 8 października 2020 r.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni.

Zobacz też:

Trójmiasto nieznane. Inspiracje na weekend w plenerze

Myślał, że zebrał gąski. Zmarły cztery osoby. "Gdybym mógł cofnąć czas..."

Wygrała z bankiem w sprawie kredytu we frankach: "Rata spadła z kwoty ok. 4 tys. na 832,15 zł. Hura!"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości