Newsy

Pogoda w czwartek: sporo opadów oraz burze z gradem

Newsy

W czwartek w dalszym ciągu czeka nas sporo deszczu. Padać będzie przede wszystkim w południowej i centralnej części Polski. Przejściowo mogą wystąpić też burze z gradem. Maksymalna temperatura to 24 st. C na Podkarpaciu.

Jak podaje IMGW, częściowo Europę północno-wschodnią oraz krańce południowo-zachodnie będą obejmowały wyże. Pozostałe części kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki pogłębiającego się niżu, przemieszczającego się znad Węgier w kierunku Bieszczad. Na wschodzie i południu będzie oddziaływać pofalowany front atmosferyczny, oddzielający cieplejsze powietrze polarne morskie na południowym wschodzie od chłodniejszego na pozostałym obszarze kraju.

Prognoza pogody na czwartek, 5 sierpnia 2021 r.

W czwartek, podobnie jak w środę, sporo opadów, przejściowo ulewy – nawet 35 litrów na metr kwadratowy, burze z gradem – ostrzega synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Zachmurzenie duże i całkowite, na północy i północnym zachodzie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na południu i w centrum opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie prognozowane są burze z gradem, mniej intensywne burze na zachodzie kraju. Prognozowane sumy opadów do 30 mm na południowym wschodzie, do 20 mm na południowym zachodzie.

Temperatura maksymalna od Dolnego Śląska po Małopolskę i Ziemię Świętokrzyską od 17 st. C do 20 st. C, w rejonach podgórskich od 15 st. C do 18 st. C. Na pozostałym obszarze od 20 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, ale na południowym wschodzie do 80 km/h. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na piątek, 6 sierpnia 2021 r.

W piątek zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Opady ominą jedynie Pomorze, Kujawy i Ziemię Lubuską. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu i 24 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu..

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: TVN Meteo/PAP

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości