Newsy

Pogoda w czwartek: opady marznącego deszczu

Newsy

Na czwartek synoptycy zapowiadają opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach od -5 st. C w Suwałkach do 7 st. C w Rzeszowie. Jaka pogoda będzie w Warszawie?

Jak informuje IMGW, zachód oraz wschód Europy znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Irlandii, Białorusi i zachodniej Rosji oraz związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Norweskim i północną Afryką. Na wschodzie Polski zaznaczy się wpływ niżu odsuwającego się znad Białorusi nad Rosję, nad pozostałą częścią kraju rozbuduje się klin wyżu znad Morza Norweskiego. Z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny . Z północy zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Prognoza pogody na czwartek, 4 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże, na północy okresami umiarkowane. W północnej połowie kraju oraz w górach przelotne opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm na Podlasiu i 5-10 cm w Karpatach. Na pozostałym obszarze opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, na krańcach południowych opady deszczu, na terenach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie deszcz marznący powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -5 st. C na Suwalszczyźnie, około 1 st. C w centrum do 7 st. C od Śląska po Podkarpacie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na terenach podgórskich do 80 km/h, w głębi kraju do 70 km, nad morzem do 55 km/h, z upływem dnia stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich i północnych. Wysoko w górach porywy do 120 km/h, po południu wiatr osłabnie. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 4 lutego 2021 r.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg. Początkowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna około 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. Wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz też:

Horoskop na luty - najkrótszy miesiąc roku. Astrolog: "Powinniśmy zająć się tym, co na co dzień ukryte"

Agnieszka Woźniak-Starak wie, jak korzystać ze stoków. "Wszystko legalnie"

Rzuciła wszystko i wyjechała na... Malediwy. "To miejsce stało się moim domem"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości