Newsy

Pogoda na czwartek. Przelotny deszcz, w Tatrach możliwy śnieg

Newsy

Czwartek w Polsce zapowiada się pochmurny, rozpogodzenia tylko na Podkarpaciu. Przelotne opady deszczu, a na zachodzie i w centrum burze. Na termometrach od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na południu kraju, a na Podhalu tylko 10 st. C. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty.

Jaka będzie pogoda w czwartek 26 sierpnia 2021 r.?

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia, częściowo centralna oraz krańce północne są pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Wysp Owczych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Zatoką Botnicką, Białorusią, Turcją oraz Portugalią wraz z układami frontów atmosferycznych. Nad Polską dominuje klin wyżu znad Wysp Owczych, lecz od północy zacznie nasuwać się układ frontów atmosferycznych związany z niżem znad Zatoki Botnickiej. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza.

Pogoda na czwartek 26 sierpnia 2021 r.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko początkowo na Podkarpaciu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu , po południu miejscami, głównie na zachodzie i w centrum burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz około 15 mm.

Temperatura maksymalna od 14 st. C na Suwalszczyźnie, 17, 18 st. C w centrum do 19 st. C miejscami na południu; chłodniej na Podhalu, około 10 st. C . Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, tylko na północnym wschodzie południowy. W czasie burz porywy wiatru około 65 km/h. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem i wiatr do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie na czwartek 26 sierpnia 2021 r.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burzy wiatr porywisty.

Zobacz także:

Dorota Wellman o kobiecie, która ją inspiruje: "Jest moim bohaterem, moją Matką Boską i moim przewodnikiem"

Karolina Gorczyca o zabieraniu dzieci w góry: "To jest nieodpowiedzialne". Co na to ratownik TOPR?

11-latek zajmuje się stylizacją paznokci: "Bardzo zaskakuje swoimi umiejętnościami"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości