Newsy

Pogoda na czwartek: październikowe lato

Newsy


Synoptycy zapowiadają na czwartek piękną i słoneczną pogodę. Na południu Polski będzie ponad 20 stopni C. Opady deszczu nie są przewidywane.

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Włochami i Morzem Czarnym. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą ośrodki niżowe znad Skandynawii i Zatoki Biskajskiej. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii i związanych z nim frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu Europy oraz znad północnej Afryki, będzie napływała masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda na czwartek, 22 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. C na północy i wschodzie do 20 st. C na południowym zachodzie. Na Podhalu około 15 st. C. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C na południowym wschodzie do 13 st. C na północnym zachodzie i na zachodzie kraju. W miejscowościach podgórskich Tatr około 5 st. C. Wiatr na południu słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 22 października 2020 r.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Zmarła policjantka z Poznania. "Trzy testy na koronawirusa dały wynik negatywny"

Czy 1 listopada cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja

Jurek Owsiak ma koronawirusa. "Byłem przekonany, że może to być tylko grypa"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości