Newsy

Pogoda na czwartek. Przelotny deszcz na wschodzie

Newsy

W czwartek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Czekają nas przelotne opady deszczu. Temperatura od 15 st. C na wschodzie do 23 st. C na zachodzie, w górach 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty.

Jak informuje IMGW nad Europą dominuje wyż znad Wysp Brytyjskich, jedynie wschód kontynentu oraz Półwysep Iberyjski znajdują się pod wpływem niżów. Pogodę na wschodzie Polski kształtuje niż znad zachodniej Rosji oraz front okluzji, po południu swój wpływ zaznaczy tam także front chłodny. Zachodnia część Polski znajduje się w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Szkocji. Z północy będzie napływać chłodna masa powietrza polarnego morskiego, na północnym wschodzie pochodzenia arktycznego.

Pogoda w czwartek 2 września 2021 r.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami na północy, wschodzie oraz w centrum duże i tu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. C, 17 st. C na wschodzie do 21st. C, 23 st. C na zachodzie i północnym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 13 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy, wschodzie oraz w górach okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w czwartek 2 września 2021 r. w Warszawie

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna około 18 st. C. Wiatr umiarkowany, pod wieczór słabnący, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Sprawdziliśmy, ile kosztuje szkolna wyprawka. Co jest najdroższe?

Jesienne nowości w TVN. "Mamy pełne półki świeżutkich programów, seriali i filmów"

Jak pielęgnować wrzosy w domu i w ogrodzie? Jak sprawić, by przetrwały zimę?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości