Newsy

Pogoda w czwartek: czy będzie trochę cieplej?

Newsy

Jaka będzie pogoda w czwartek, 19 sierpnia 2021 r.? Synoptycy z IMGW zapowiadają zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 18 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami dość silny.

Pogoda w nocy ze środy na czwartek, 18/19.8.2021 r.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na wschodzie oraz południowym wschodzie. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami, głównie w pierwszej połowie nocy, wystąpią przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu opady utrzymają się przez całą noc, możliwe burze, prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. C, cieplej na wybrzeżu zachodnim - około 16 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat - około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, na wybrzeżu oraz w czasie burz do 65 km/h.

Pogoda w czwartek, 19.8.2021 r.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu miejscami na północy do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 do 24 st. C, chłodniej lokalnie nad morzem około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i silny do 40 km/h, na północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, nad morzem do 65 km/h.

Pogoda w czwartek, Warszawa, 19.8.2021 r.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także:

Pogoda na sierpień. Jaki będzie koniec wakacji?

Prognoza pogody na tydzień. Czy zrobi się chłodniej?

Zamiast dłuższych wakacji, spróbuj krótkich wypadów. "Już za kilkadziesiąt złotych możemy spokojnie gdzieś polecieć"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości