Newsy

Pogoda na tydzień 7-13 czerwca. Będzie ciepło, ale nie zawsze pogodnie

Newsy

Prognoza pogody na rozpoczynający się tydzień zapowiada się obiecująco. Najwyższe temperatury na zachodzie i w centrum kraju osiągną nawet 28 st. C. Nie zawsze będzie jednak słonecznie, mogą wystąpić burze. Jaka będzie pogoda w tygodniu od 7 do 13 czerwca 2021?

Prognoza pogody na najbliższy tydzień, 7-13.6.2021 r.

W synoptycznej prognozie pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy, że w poniedziałek i we wtorek na zachodzie kraju będzie dużo słońca, a na pozostałym obszarze więcej chmur. - Wystąpią przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Burze mogą przynieść opad w wysokości do 10 mm oraz porywy wiatru osiągające 60 km/h – wskazuje IMGW. Termometry wskazywać będą do 26-28 st. C, tylko nad morzem będzie chłodniej – od 18 do 22 st. C.

Od środy do piątku napływać będzie wilgotniejsze powietrze z zachodu, które spowoduje wzrost zachmurzenia i przyniesie przelotne deszcze w całym kraju. - W czwartek i piątek prognozowane są także burze, którym towarzyszyć będą intensywniejsze opady i północny wiatr osiągający w porywach 60 km/h – przewidują synoptycy. Temperatura osiągać będzie od 20 do 26 st. C, a miejscami nad morzem i w rejonach podgórskich ok. 18 st. C.

Pogoda na weekend, 12-13.6.2021 r.

Sobota pochmurna z przelotnych deszczem, a na wschodzie kraju również z burzami. - Najcieplejszym obszarem kraju będzie wschód i centrum, gdzie temperatura powietrza osiągnie 25 st. C. Na północnym zachodzie zaznaczy się już wpływ chłodniejszej masy powietrza i tam temperatura będzie wynosić około 22 st. C. Wzrośnie także prędkość wiatru, a na wybrzeżu wiatr stanie się porywisty – zapowiada IMGW.

Niedziela przyniesie ochłodzenie, chmury, opady deszczu i na wschodzie lokalne burze. Termometry wskazywać będą od 16 do 20 st. C. - Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny oraz porywisty – czytamy.

>>> Zobacz także:

Widok porodu to trauma dla mężczyzny? Położna zdradza, czy często dochodzi do omdleń na salach porodowych

Syn Beaty Tadli przeciwny nazywaniu cesarskiego cięcia "wydobycinami". "Mojej mamy mogło z nami już nie być"

Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" ma nową partnerkę? "Lubię być z nią"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości