Newsy

Prognoza pogody na Boże Ciało 2021. Deszczowa aura nas nie opuści?

Newsy

The Image Bank RFThomas Winz;

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało 2021 r.? W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada w czwartek, 3 czerwca i rozpoczyna długi weekend czerwcowy. Prognoza pogody na ten czas niestety nie napawa optymizmem.

Prognoza Pogody na Boże Ciało 2021

Na rozpoczynający się w czwartek, 3 czerwca długi weekend pogoda nie zapowiada się najlepiej. Według prognoz synoptyków, średnia temperatura będzie wynosić 19-20 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura może być jednak znacznie niższa, bo około 11-12 stopni.

Wszystko za sprawą silnego wiatru o prędkości do nawet 18 km/h. Prognozowane są również obfite opady deszczu i wysoka wilgotność powietrza - przekraczająca 60 proc.

Pogoda w Boże Ciało - Najzimniejsza wiosna XXI wieku

Według badań na podstawie danych gromadzonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiosna w roku 2021 jest najzimniejsza ze wszystkich polskich wiosen XXI wieku. Średnia temperatura w kwietniu wynosiła 6 st. C i była niższa o 2,6 st. niż średnia temperatura kwietniowa w ostatnich 30 latach.

Maj wcale nie był lepszy i coraz mniejsze są szanse na prawdziwie słoneczne dni w tym miesiącu. W samej Warszawie od początku maja deszcz pojawił się już w 19 dniach tego miesiąca. Anomalii pogodowych nie brakuje jednak w całej Polsce. W Tatrach ponownie spadł śnieg.

Prognoza pogody na długi czerwcowy weekend psuje plany wielu Polaków. Luzowane są obostrzenia związane z pandemią COVID-19, a co za tym idzie, otwierane są kolejne obiekty hotelowe, od 29 maja również wnętrza restauracji.

Wiele osób wybiera się na pierwsze od kilku miesięcy wyjazdy. Niesprzyjająca pogoda uniemożliwia część aktywności i form spędzania wolnego czasu, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu.

Zobacz też:

Boże Ciało 2021 - co to za święto? Kiedy wypada długi weekend czerwcowy?

Pogoda na wakacje. Sprawdź prognozę IMGW

Pogoda na Dzień Dziecka. Czy na 1 czerwca lepiej zaplanować aktywności w domu?

Zobacz wideo: Boże Ciało w czasie epidemii

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: imgw.pl

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości