Newsy

Pogoda na 5 dni: czeka nas powrót mrozu. Sypnie też śniegiem

Newsy

Aktualizacja:
Simple Images/Getty ImagesPogoda na tydzień 22-26.11

W nadchodzących dniach możemy spodziewać się wyraźnej zmiany w pogodzie. Będzie chłodniej, a w niektórych regionach kraju prognozowane są opady śniegu i silniejsze porywy wiatru. Gdzie różnica będzie najbardziej drastyczna i ile stopni wskażą termometry?

Prognoza pogody na 5 dni

Środa zapowiada się pochmurnie, choć przejaśnienia i rozpogodzenia nie są wykluczone. Warunki na drodze będą utrudniały utrzymujące się mgły. Temperatura maksymalna będzie się wahać w granicach od 3 st. C na Podlasiu do 13 st. C w Małopolsce. Wiatr ma być południowo-zachodni i umiarkowany. Jaka pogoda będzie w kolejnych dniach?

Kiedy powrót śniegu?

Zachmurzenie nie opuści nas również w czwartek. W niektórych miejscach kraju będzie duże, w innych umiarkowane. Mogą mu towarzyszyć opady. Na Podlasiu termometry znów będą na minusie (-1 st. C). Na Podkarpaciu możemy spodziewać się nawet 12 st. C. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, z północy. Okresami może jednak być silniejszy.

W piątek na Podkarpaciu i Pomorzu Gdańskim powróci śnieg. W pozostałej części kraju zaobserwujemy jednak wypogodzenie. Temperatura maksymalna będzie oscylować między -3 st. C na Podlasiu i 1 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje okresami silniejszy wiatr, znów z północy.

Jak zapowiada się weekend?

W weekend zimowa aura nie odpuści - śnieg spodziewany jest na Pomorzu. Mimo wszystko sobota zapowiada się pogodnie, z temperaturą od -4 st. C na Podlasiu do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr - słaby i umiarkowany, choć okresami silniejszy.

Niedziela będzie pochmurna, a opady śniegu obejmą cały kraj. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni - umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-50 km/h.

Zobacz: Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (03.03.2021 + 4-5.03.2021) | POLSKA

Chcesz zawsze być przygotowany na zmiany pogody? Wejdź na stronę TVN Meteo.

Zobacz też:

Horoskop na marzec 2021 - przed Bykami szansa na nową miłość. Co z innymi znakami zodiaku?

Wielkanoc 2021 bez rodzinnych spotkań? Minister zdrowia o przypuszczalnym scenariuszu

Nie ma pandemicznego baby boom. "Wiele potencjalnych matek nie chce decydować się teraz na poród"

Autor: Ola Lipecka

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Simple Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości