Pogoda na kolejne dni. Czeka nas powrót zimowej aury

Autor:
ps//rzw/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN Meteo
Prognoza pogody 1, 2, 3 kwietnia 2023
Prognoza pogody 1, 2, 3 kwietnia 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/11

Jaka będzie pogoda w pierwszych dniach kwietnia? Po weekendzie temperatura pójdzie mocno w dół. W niektórych częściach kraju należy się spodziewać przymrozków oraz opadów śniegu. Co jeszcze szykuje nam aura w najbliższym czasie?

Pogoda w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r. Jaka będzie aura?

Poniedziałek, 3 kwietnia, będzie pochmurny. Zdaniem meteorologów w Tatrach oraz Beskidach należy się spodziewać opadów śniegu. Szacuje się, że może spaść nawet 20 centymetrów białego puchu. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, ale mogą pojawić mocniejsze podmuchy - nawet do 60 km/h.

Pogoda we wtorek, 4 kwietnia 2023 r.

Wtorek, 4 kwietnia, zapowiada się podobnie. Choć niebo będzie zachmurzone, to - jak zapewniają synoptycy - należy spodziewać się chwil ze słońcem. We wschodniej części Polski może padać śnieg. Temperatura maksymalna osiągnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda w środę, 5 kwietnia 2023 r. Czy będzie padał śnieg?

Mimo że niebo nad Polską będzie zachmurzone również w środę, 5 kwietnia, to zdaniem synoptyków będą pojawiały się przejaśnienia. Mieszkańcy północnej części Polski muszą się liczyć z opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu.

Pogoda w czwartek, 6 kwietnia. Czy zrobi się cieplej?

W czwartek, 6 kwietnia, pogoda zacznie się delikatnie poprawiać. Zachmurzenie będzie duże i umiarkowane. Na Podkarpaciu mogą się pojawić przelotne opady śniegu. Natomiast na Śląsku oraz w centrum kraju może padać deszcz. Zrobi się też odrobinę cieplej. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr raczej nie będzie nam dokuczał.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:ps//rzw/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Ali Majdfar/Getty Images

Pozostałe wiadomości