Newsy

Pogoda na tydzień. Czego możemy się spodziewać?

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN Meto
Grant Faint/Getty Imagesjesień

Aura w nadchodzącym tygodniu nie będzie nasz rozpieszczać. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków należy spodziewać się opadów deszczu oraz silnego wiatru. Niewkluczone, że nad Bałtykiem przejdzie sztorm. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu? Jaka będzie pogoda w weekend?

Pogoda na 18.10 - 22.10

W poniedziałek przez Polskę przejdzie niewielki niż. Przyniesie on chmury i deszcz, do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na północnym wschodzie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

Na wtorek synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Na Pomorzu popada słaby deszcz do 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże zachmurzenie, poza tym wystąpią przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady deszczu do 5-15 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Śląsku. Południowo-zachodni wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-80 km/h.

Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Na północy i południowym wschodzie kraju popada deszcz o sumie 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Pomorzu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, dość silny i silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 60-90 km/h. Na Wybrzeżu i Pomorzu powieje do 100 km/h.

W piątek, 22 października, choć wiatr się uspokoi, to dalej należy się spodziewać przelotnych opadów deszczów. Termometry będą wskazywały ok. 12 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend (23-24.10.)

Również najbliższy weekend zapowiada się deszczowy i chłodny. Prognozy pokazują, że w sobotę (23 października) temperatura spadnie do 7 stopni Celsjusza i będzie mocno padać. Aura nieznacznie poprawi się w niedzielę, 24 października. Termometry wskażą 8 stopni i choć należy się spodziewać częściowego zachmurzenia, to nie powinno już padać.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pochmurno, miejscami przelotny deszcz. W kolejnych dniach nadchodzi ocieplenie

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN Meto

Źródło zdjęcia głównego: Grant Faint/Getty Images

Pozostałe wiadomości