Newsy

Pogoda we wtorek: deszcz ze śniegiem i śnieg, temperatura od -2 do 4 stopni

Newsy

Aktualizacja:

We wtorek na południu kraju słonecznie, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Na zachodzie kraju i na wybrzeżu słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na Podlasiu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. C na południowym wschodzie do 4 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Prognoza pogody na wtorek - 1 grudnia

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i krańce zachodnie kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów. Nad resztą Europy dominować będą niże. Polska znajdzie się pomiędzy klinem wyżu znad Rosji, który zaznaczy się we wschodniej połowie kraju a niżem znad północnych Niemiec i Danii, który swym zasięgiem obejmie zachodnią część Polski. Nadal będzie zalegała dość chłodna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek na południu kraju słonecznie, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Na zachodzie kraju i na wybrzeżu słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na Podlasiu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. C na południowym wschodzie i w kotlinach górskich, około 1 st. C, 2 st. C w centrum do 4 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane okresami duże, na pozostałym obszarze przeważnie małe, jedynie w miejscach występowania mgły przejściowo duże. Początkowo na północnym zachodnie słabe opady śniegu. Na południu i miejscami na zachodzie mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -8 st. C, -6 st. C na południowym wschodzie i południu, około -5 st. C, -4 st. C w centrum i na Warmii do -2 st. C, 0 st. C na wybrzeżu i Półwyspie Helskim; w rejonach podgórskich od -11 st. C do -8 st. C, lokalnie spadki do -13 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na 2 grudnia

W środę na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo w rejonach oddziaływania mgły zachmurzenie duże. W kotlinach górskich zanikające mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna -2 st. C na wschodzie i w kotlinach górskich, około 0 st. C w centrum, do 2 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody dla Warszawy - 1 i 2 grudnia

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady śniegu. Drogi i chodniki miejscami śliskie. Temperatura minimalna -2 st. C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego, południowo-zachodni i południowy.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Zobacz także:

Wyjątkowe oświadczyny w krakowskim muzeum. "Zostaw ten pierścionek, bo ochrona przyjdzie!"

Ratował chorych i sam zakaził się COVID-19. "Dwie potężne butle tlenu na dobę zużywałem"

Heroiczna walka o zdrowie Uli, która mimo guza mózgu urodziła córeczkę. "Jedyne marzenie, jakie miałem, to żeby po prostu żyła"

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości