Newsy

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Kiedy zrobi się cieplej?

Newsy

Stone RFFlashpop/Getty Images

Na piękne i słoneczne dni przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Z najnowszych prognoz IMGW wynika, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w niektórych regionach Polski będzie naprawdę chłodno. Kiedy zrobi się cieplej?

Co nas czeka w pogodzie?

Na początku tygodnia wzrośnie zachmurzenie, pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam śnieg oraz wzrośnie prędkość i porywistość wiatru. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku.

We wtorek w całym kraju chłodno, pochmurno i występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; możliwe burze z opadem krupy śnieżnej.

Wysoko w Tatrach spadnie około 10 cm śniegu, a na Pomorzu około 5 cm. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 st. C, ale nocą obniży się do -3 st. C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 st. C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.

We środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3 st. C, a w ciągu dnia wzrost do 7 st. C.

Kiedy przyjdą cieplejsze dni?

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr.

Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0 st. C. W dzień osiągnie wartości od 10 do 18 st. C.

Wtorek chłodny z opadami śniegu. Na Górnym Śląsku termometry pokażą tylko 4 st. C. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Jak pandemia zmieniła nasze obyczaje? "To, co kiedyś uważaliśmy za nie do pomyślenia, nagle staje się całkowicie normalne"

Dorota Wellman i Marcin Prokop nie od razu zostali przyjaciółmi. "Nie lubiłam Marcinka za całokształt"

Rodzinna tragedia pod Siedlcami. W pożarze zginął mężczyzna i dwoje dzieci

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości