Newsy

Praca zdalna tylko dla... zaszczepionych. Nowe zasady wprowadzone przez marszałka woj. zachodniopomorskiego

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Anjelika Gretskaia/Getty Images Praca zdalna

Sytuacja pandemiczna w kraju skłania wielu pracodawców do podejmowania tematu pracy zdalnej. Na nietypowy pomysł wpadł marszałek województwa zachodniopomorskiego, który zezwolił na nią tylko osobom zaszczepionym. Co kierowało jego decyzją?

Praca zdalna tylko dla zaszczepionych w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, coraz więcej urzędów i firm decyduje się na przeniesienie swoich podwładnych na pracę zdalną. W wielu sytuacjach jest to wymuszone przez pojawiające się w zespole zakażenia, jednak są osoby zarządzające, które decyzję tę podejmują profilaktycznie.

Inną niż większość osób drogą zdecydował się pójść marszałek woj. zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz. W jego biurze, to osoby zaszczepione mogą zostać w domach, a niezaszczepione - powinny stawić się do pracy.

Zobacz video: Szczepienia przeciwko COVID-19. Czy konieczna będzie trzecia dawka?

Szczepienia przeciwko COVID-19. Czy konieczna będzie trzecia dawka?
Szczepienia przeciwko COVID-19. Czy konieczna będzie trzecia dawka?
Dzień Dobry TVN

Marszałek woj. zachodniopomorskiego podjął ważną decyzję

Co kierowało marszałkiem, który zdecydował się na podjęcie tej niecodziennej decyzji? Wyjaśnia to Aneta Łuczkowska, dziennikarka RMF FM na Twitterowym profilu:

- Zachodniopomorski marszałek @OGeblewicz wprowadza w Urzędzie Marszałkowskim pracę zdalną. Z home office będą mogli jednak skorzystać tylko… zaszczepieni. Niezaszczepieni mają przychodzić do biura, bo skoro ich zdaniem COVIDu nie ma, to nie muszą się przed nim chronić - pisze dziennikarka.

Odpowiedział jej sam marszałek, stwierdzając:

- Wobec braku reakcji Rządu na szalejącą się pandemię podjąłem kroki umożliwiające zaszczepionym pracownikom Urzędu zwiększenie ochrony własnej i najbliższych.

Zdania pod jego wpisem są podzielone. Pojawiają się zarówno słowa uznania: "Brawo! Właśnie takie rozwiązania powinny zostać ogólnie wprowadzone!" jak i krytyki: "Więc potwierdza Pan swoje słowa, iż "niezaszczepieni mają przychodzić (...), bo skoro ich zdaniem COVIDu nie ma, to nie muszą się przed nim chronić"? Czy Pan rozumie co Pan stwierdził? Nie szczepiący się to od razu tacy, którzy w istnienie wirusa nie wierzą? To ignorancja".

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: Anjelika Gretskaia/Getty Images

Pozostałe wiadomości