Newsy

W Poznaniu na świat przyszły pięcioraczki! Najmniejsze dziecko ważyło jedynie ok. 700 gramów

Newsy

Aktualizacja:

W jednym z poznańskich szpitali urodziły się pięcioraczki. Rodzice przywitali na świecie cztery dziewczynki i jednego chłopca. Ostatnie takie narodziny miały miejsce w stolicy Wielkopolski czternaście lat temu.

W Poznaniu urodziły się pięcioraczki

Pięcioraczki urodziły się 17 stycznia w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Polnej w Poznaniu.

Na świat przyszły cztery dziewczynki i jeden chłopiec. Do rozwiązania doszło w 29 tygodniu ciąży, czyli 11 tygodni wcześniej. Ale, jak tłumaczą medycy, w przypadku ciąż mnogich taka sytuacja jest zupełnie normalna.

Maluchy czują się dobrze. Tuż po narodzinach każde z nich otrzymało co najmniej siedem punktów w skali Apgara. Na tę chwilę ważą jedynie 700 gramów i najbliższe tygodnie spędzą w inkubatorach.

Na wtorkowej konferencji lekarze podali imiona dzieci. To: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Najmniejsza jest Anastazja, która waży niecałe 700 gramów, najcięższy jest chłopiec.

Medycy poinformowali także, że mama dzieci jest szczęśliwa, popłakała się ze szczęścia po porodzie.

Pierwsze takie narodziny od 14 lat

Warto zaznaczyć, że ostatni raz pięcioraczki przyszły na świat w Poznaniu 14 lat temu. 15 lutego 2007 roku urodziły się: Emilia, Kamil, Karol, Maja i Wiktoria Górkowie z Brzeska.

Trzy miesiące wcześniej, 2 listopada 2016 r. przyszły na świat inne pięcioraczki - Natalia, Ola, Adam, Sebastian i Bartek z Pławców koło Środy Wielkopolskiej.

Zobacz także:

Weronika Marczuk świętuje pierwsze urodziny córki. Zdradziła, że mała Ania już mówi do niej "mammma"

Anita i Adrian ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" walczą o rodzinę. Czy zażegnali kryzys?

Rewolucja w antykoncepcji. Czy teraz panowie będą zażywać pigułki?

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: ER Productions Limited/Getty Images

Pozostałe wiadomości