Newsy

Zarzuty i areszt dla 75-latka, który molestował chłopca w autobusie. Policja: "Był karany w przeszłości za czyny pedofilskie"

Newsy

Fot. Mustang_79 / Getty Images

75-latek molestował 10-latka w poznańskim autobusie. Podejrzany został aresztowany i usłyszał zarzuty. Może mu grozić nawet do 18 lat więzienia. Kilka miesięcy temu mężczyzna wdarł się na teren przedszkola.

Poznań: 75-letni mężczyzna molestował chłopca w autobusie

Do bulwersującego zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym z miejskich autobusów w Poznaniu.

W tamtym momencie w pojeździe znajdował się niestety jedynie 10-letni chłopiec i 75-latek. Starszy mężczyzna zmusił chłopca do tzw. innej czynności seksualnej

– poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Chłopiec po powrocie do domu opowiedział o zdarzeniu rodzicom, którzy od razu zgłosili sprawę policji.

Chłopiec opisał wygląd tego mężczyzny. Opowiedział też, co ten mężczyzna do niego mówił. Na tej podstawie policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wytypowali sprawcę. Okazał się nim 75-latek, karany już w przeszłości za czyny pedofilskie

- powiedział Borowiak. Jak dodał, mężczyzna w maju tego roku wyszedł z aresztu.

75-letni pedofil z Poznania zatrzymany

75-latek został zatrzymany we wtorek po południu.

Na podstawie materiału dowodowego, mężczyźnie przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem 10-latka, a także zarzut naruszenia sądowego zakazu zbliżania się do nieletnich

- podał rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Śledczy ustalili, że mężczyzna kilka miesięcy temu wdarł się na teren przedszkola podając się za dziadka jednego z dzieci.

Wówczas w przedszkolu odbywało się przedstawienie; było wiele osób, wielu rodziców i mężczyzna nie miał możliwości zaczepienia żadnego dziecka

- wskazał Andrzej Borowiak.

75-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów; może mu grozić nawet do 18 lat więzienia. W czwartek poznański sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

„Gdzie jest komisja ws. pedofilii?” Komentarze publicystów o drugim dokumencie braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Jako dziecko był molestowany przez księdza. Czy Dariusz Kołodziej żałuje, że publicznie powiedział o swojej tragedii?

Po czym poznać, że dziecko padło ofiarą pedofila?

„Zabawa w chowanego”. Premiera filmu braci Sekielskich. „Wstrząsające jest to, że do molestowania dochodziło w rodzinnym domu”

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości