Newsy

Powrót z majówki. Korki i wysokie ceny paliw - na co się przygotować?

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
motofakty.pl/Dziennik Bałtycki/gs24.pl
Korek samochodowy

Długi weekend dobiega końca i wiele osób będzie wracało z różnego rodzaju wyjazdów. W tym czasie warto zachować szczególną ostrożność na drogach. Gdzie mogą pojawić się korki i jak ich uniknąć? Sprawdź w serwisie Dzień Dobry TVN.

Jak relacjonują portale z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego - na drogach pojawiły się już pierwsze korki. To turyści wracają z majówki. 

Powrót z majówki - ceny paliw

Tegoroczna majówka upływa nam pod znakiem wysokiej inflacji. Z tego powodu wiele osób zdecydowało się, żeby ten czas spędzić w domu. Jednak część Polaków skorzystała z długiego weekendu i postanowiła wyjechać. Te osoby muszą liczyć się ze wzrostem cen paliw. Jak podają specjaliści, co najmniej do wakacji możemy spodziewać się drogiej benzyny. Najbardziej od połowy kwietnia podrożał olej napędowy. 

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Powrót z majówki - gdzie można spodziewać się korków?

"Dziennik Bałtycki" już podaje, że widać zwiększone natężenie ruchu, zwłaszcza z Trójmiasta do Łodzi - na autostradzie A1. Korek utworzył się na wjeździe na autostradę AI PPO Rusicin w kierunku Łodzi. Duży ruch jest również w zachodniopomorskiem - korkuje się Świnoujściem, znaczny ruch panuje też na drodze S3 w stronę Szczecina.  Jakie drogi mogą się jeszcze korkować?

- Zweryfikowaliśmy natężenie ruchu na wybranych polskich autostradach oraz drogach szybkiego ruchu pod kątem powrotów z weekendu majowego. Do próby wzięliśmy niedzielę 3 maja w 2021 roku i porównaliśmy ją z niedzielą 9 maja w 2021 roku. Z naszych danych wynika, że największe korki mogą spotkać podróżujących przez S11 w okolicach Szczecinka, S3 w obszarze gminy Skąpe i Pyrzyce. Z większym natężeniem ruchu muszą się również liczyć ci, którzy będą podróżować A1 w okolicy gmin Łanięta, Gostynin i Płużnica, a także A4 przy Zabierzowie - mówi dla portalu motofakty.pl Julia Langa, ekspert aplikacji Yanosik.

W uniknięciu korków pomocna może być nawigacja, która na bieżąco śledzi natężenie ruchu na drogach, np. Google Maps lub Yanosik. Można wtedy wybrać trasę omijającą duży ruch, a nawet wypadki. Czasem jednak nawigacja prowadzi przez małe i wąskie drogi, którymi mimo wszystko będziemy zmuszeni wolniej jechać.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: motofakty.pl/Dziennik Bałtycki/gs24.pl

Źródło zdjęcia głównego: dzika_mrowka/Getty Images

Pozostałe wiadomości