Newsy

Posłanka dostała upomnienie za przyjście z 3-miesięcznym synkiem do pracy. "Matki w parlamencie nie mogą być widziane ani słyszane"

Newsy

Autor:
Dagmara
Olszewska
x-newsBrytyjski parlament

Polityczka Stella Creasy otrzymała pouczenie za zabranie na debatę swojego 3-miesięcznego synka. Dziecko podczas wystąpienia spało i w żaden sposób nie przeszkadzało w przebiegu spotkania. Izba Gmin zapowiedziała, że konieczna jest weryfikacja zasad regulujących możliwość przyprowadzania niemowląt do budynków parlamentarnych.

Dziecko w parlamencie - czy to nielegalne?

Stella Creasy reprezentuje Partię Pracy. Na Twitterze opublikowała treść maila, jakiego otrzymała po swoim przemówieniu w parlamencie. Spotkanie miało miejsce w Pałacu Westminsterskim. Sprawa wzbudza wiele kontrowersji. Kilku polityków uważa, że zabranie 3-miesięcznego dziecka do parlamentu było nieodpowiedzialne. Twierdzą, że osoby na tak wysokich państwowych stanowiskach mają możliwość zatrudnienia opiekuna na czas swojej pracy.

Urlop od dziecka?
Urlop od dziecka?
Dzień Dobry TVN

"Najwyraźniej Parlament wprowadził zasadę, która oznacza, że nie mogę zabrać ze sobą mojego dobrze wychowanego, 3-miesięcznego, śpiącego dziecka, kiedy przemawiam w Izbie. (Przy okazji, nadal nie ma reguły dotyczącej noszenia maseczek.) Wygląda na to, że matki w parlamencie nie mogą być widziane ani słyszane" - napisała Creasy na swoim profilu na Twitterze.

Niemowlę w parlamencie

Jak informuje bbc.com, Stella Creasy wyraziła, że pokłada wielkie nadzieje na ponowne przyjrzenie się przepisom dotyczącym przychodzenia do parlamentu z dziećmi. Jak uważa, macierzyństwo i polityka powinny swobodnie się przenikać. Deklarowała także, że regularnie zabierała swoje dzieci do pracy zwłaszcza w tym okresie, gdy jeszcze były karmione piersią.

 Izba Gmin w Wielkiej Brytanii nie dokonała jeszcze weryfikacji zasad ograniczających przebywania niemowląt w parlamencie. Wiele kobiet na całym świecie walczy o prawa do swobodnej opieki nad dzieckiem. Chodzi o sprawy, takie jak - zabieranie niemowlaka do pracy czy karmienie piersią w miejscach publicznych bez zbędnego oburzenia.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości