Newsy

300 gości w hotelu i turniej szachowy. Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia

Newsy

Aktualizacja:
Recepcja w hotelu
E+martin-dm/Getty Images

Ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia hotele nie mogą przyjmować gości. Właściciel ośrodka w województwie pomorskim znalazł sposób, aby obejść obowiązujące przepisy. Mężczyzna zorganizował bowiem turniej szachowy i ugościł u siebie 300 osób.

300 gości w hotelu i turniej szachowy

Jak powiedziała PAP we wtorek podkomisarz Monika Bradtke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, do zdarzenia doszło w ostatni piątek po zgłoszeniu ws. łamania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w hotelu na terenie gminy Władysławowo.

- Do hotelu pojechali funkcjonariusze z pracownikami Sanepidu. W środku zastali 300 gości. Właściciel tłumaczył, że odbywa się tam turniej szachowy i rzeczywiście funkcjonariusze na miejscu zastali osoby grające w szachy. Zebrali stosowną dokumentację i prowadzą postępowanie sprawdzające, a Sanepid postępowanie administracyjne. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami nie widział powodów do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - tłumaczyła w rozmowie z PAP podkomisarz Bradtke.

Obowiązujące obostrzenia

Na mocy obostrzeń wprowadzonych przez rząd 28 grudnia 2020 roku wszystkie hotele, hostele czy pensjonaty powinny być zamknięte. Ośrodki nie mogą przyjmować także tych gości, którzy podróżują w ramach obowiązków służbowych. Początkowo regulacja miała obowiązywać do 17 stycznia, jednak rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do końca stycznia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku przeprowadzają wzmożone kontrole w turystycznych miejscowościach powiatu, sprawdzając czy hotele i pensjonaty stosują się do wytycznych ograniczających ich funkcjonowanie.

"Sezon będzie wyjątkowo trudny". Hotelarze komentują jeden termin ferii zimowych dla całego kraju

Zobacz także:

Rodzina Ewy Szabatin powiększyła się o słodkiego malucha. "Mam już prawie trzy dni. Jestem już bardzo duża"

Wiceprezydent USA na okładce Vogue'a. Jej stylizacja wzbudziła wielkie kontrowersje

Agnieszka Kaczorowska-Pela spodziewa się drugiego dziecka? Aktorka wymownym komentarzem odpowiedziała na plotki

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości