Specjał kuchni staropolskiej uznany za najgorszą zupę na świecie. Faktycznie jest niesmaczna?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
noizz.pl
Gotowanie w domu

TasteAtlas to kulinarny portal, który regularnie publikuje listy najlepszych i najgorszych potraw na świecie. Miano najmniej smacznej zupy świata trafiło do polskiego specjału - czerniny. Czy kontrowersyjna potrawa faktycznie może nie odpowiadać zagranicznym podniebieniom?

Czernina najgorszą zupą świata

TasteAtlas to kulinarny portal, który publikuje rankingi najsmaczniejszych potraw na świecie. Krytycy dzielą się również swoimi zestawieniami tych najmniej przyjemnych dla kubków smakowych propozycji pochodzących z najodleglejszych zakątków globu. Na stronie można odnaleźć kategorie dotyczące dań głównych, lokalnych przysmaków, win czy deserów.

Na portalu nie zabrakło również rankingu najgorszych zup na świecie. Liderem w tej kategorii okazał się staropolski specjał – czernina, która otrzymała zaledwie 2.3 punkty w pięciopunktowej skali.

Przepisy Darii Ładochy

Daria Ładocha z córkami
Daria Ładocha z córkami Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Ta potrawa, nazywana też czarną polewką, to polska zupa na bazie rosołu oraz krwi kaczki, królika lub gęsi. Staropolski przysmak składał się z kości i podrobów z dodatkiem świeżej krwi ptactwa. Zwyczajowo podawano ją z gruszką, śliwką i łazankami lub lanymi kluskami. Czernina ma słodko-kwaśny smak, a krwisty dodatek sprawia, że dla wielu amatorów polskiej kuchni jest zbyt kontrowersyjna.

Polskie przysmaki docenione za granicą

Choć krwista zupa nie przekonuje międzynarodowych smakoszy, to jednak Polska może mieć też powody do dumy. Okazuje się, że nasz kraj jest liderem w zakresie cukiernictwa. W rankingu na najlepsze ciasta sernik plasuje się na 2. miejscu, tuż za rosyjskim miodownikiem. Na 6. miejscu znajduje się sękacz, na 14. kremówka, a na 35. - piernik.

Wysoką oceną może również pochwalić się kilka pozycji z kategorii "dania główne". Placki ziemniaczane uzyskały ocenę 4.4 punktów, kotlet schabowy 4.5, a żurek i pierogi ruskie - 4.7.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: noizz.pl

Źródło zdjęcia głównego: Klaus Vedfelt/Getty Images