Newsy

Kwarantanna personelu poznańskiego szpitala. "U jednej z położnych potwierdzono koronawirusa"

Newsy

SCIENCE PHOTO LIBRARY/GettyImages

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z położnych Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Rzecznik placówki zapewnił, że sytuacja nie wpływa na pracę szpitala. Kwarantanną zostało objętych 10 osób z personelu.

Koronawirus w poznańskim szpitalu

Rzecznik szpitala Lesław Ciesiółka poinformował Polską Agencję Prasową o potwierdzonej obecności koronawirusa u jednej z położnych Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W związku z powyższym w porozumieniu z powiatowym inspektoratem sanitarnym nałożono kwarantannę na 10 osób z personelu. Rzecznik dodał także, że położna, u której potwierdzono zakażenie, przebywa w izolacji domowej.

Zgodnie z ustaleniami poczynionymi wraz z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną wymazy w kierunku SARS-CoV-2 u osób z tzw. kontaktu wykonywane są na bieżąco. Otrzymane do tej pory wyniki wykluczają zakażenie u innych położnych

– podkreślił Ciesiółka i wskazał, że szpital pracuje normalnie i nie było konieczności zamknięcia żadnego oddziału.

Zakażenia w kolejnych szpitalach

W środę zakażenie koronawirusem potwierdzono z kolei u dwóch pracowników oddziału toksykologii poznańskiego Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. Obie zakażone osoby przebywają w izolacji domowej i czują się dobrze. Z powodu potwierdzenia zakażenia szpital wstrzymał porody rodzinne.

Od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 4938 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1484 to przypadki aktywne. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w regionie 216 osób. Wyzdrowiało 3238 chorych.

Zobacz także:

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości