Newsy

Pol'and'Rock Festival 2020 w wyjątkowym wydaniu. Zaśpiewa także Jurek Owsiak: "Mam swój kawałek manifestu"

Newsy

Aktualizacja:

W wyniku pandemii festiwalowicze musieli się w tym roku pogodzić z brakiem koncertów. Dla Jurka Owsiaka nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Organizator Pol'and'Rock Festival postanowił nieco zmienić plan działania, aby zapewnić uczestnikom na całym świecie dobrą i bezpieczną zabawę. Jak przebiega tegoroczna impreza?

Pol'and'Rock Festival 2020 – nowa formuła

W tym roku wielu fanów festiwali ze smutkiem musiało pogodzić się z brakiem koncertów. Jurek Owsiak wpadł jednak na pomysł, jak nie zawieść fanów Pol'and'Rock Festival i sprawić, by bezpiecznie bawili się w rytm ulubionej muzyki. Tak narodził się pomysł na internetową formułę występów nazywaną "domówkami".

My od 139 dni, dzień w dzień nadawaliśmy taki dwugodzinny program. Tak się zaczęły domowe orkiestry. Potem stwierdziliśmy, że jeżeli nie ma festiwalu, to zrobimy dialogowany festiwal

- opowiadał Jurek Owsiak.

Jak zdradził, plan na organizację festiwalu przelał na projekt wykonany z kartonu. Ekipa szybko podłapała pomysł i rozpoczęła poszukiwania odpowiedniej hali, w której w bezpiecznych warunkach będzie można było zorganizować wydarzenie.

To jest ta hala. Przenieśliśmy tutaj na 1600 metrów kwadratowych 300 hektarów festiwalu. Wszyscy, którzy do nas przyjeżdżają, mówią, że to się czuje

– zapewniał Jurek W Dzień Dobry Wakacje.

W hali bawi się 1200 osób, które zdobyły wejściówki.

Od początku impreza jest zorganizowana w ten sposób, aby zapewnić perfekcyjne bezpieczeństwo. Jest też relacjonowana jest w sieci, od czwartku oglądalność przekroczyła 13 milionów.

Pokazaliśmy taką formę, by pokazać, że możemy robić koncerty. Nie bójmy się, zróbmy to

– mówił szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pol'and'Rock Festival 2020 - program

Sobota będzie pełna muzycznych atrakcji oraz ciekawych rozmów. Na scenie pojawią się m.in. Urszula, Kwiat Jabłoni, Ania Rusowicz, Nocy Kochanek, Tabu, Farben Lehre, Sidney Polak, Cyrk Deriglasoff i Hunter. Na zakończenie wystąpi Piotr Bukartyk.

Swój kawałek zaśpiewa również sam Jurek Owsiak.

Zobaczymy, jak on wyjdzie, bo jest grany z serca. Mam swój kawałek manifestu

– zapowiedział.

Na jednej ze scen Pol'and'Rock Festival 2020 przeprowadzane są rozmowy z wyjątkowymi gośćmi.

Rozmawia teraz Andrzej Mleczko, a będzie jeszcze Wojciech Mann i Janusz Gajos. Jest to jedyna dobra strona koronawirusa. Nigdy nie udało nam się takich gości ściągnąć do Kostrzyna

– przyznał Jurek Owsiak.

Od 2 do 12 września w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego odbędzie się 77. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Wenecja 2020. Będzie to pierwsze duże wydarzenie filmowe od rozpoczęcia pandemii. Obejrzyj materiał:

Zobacz też:

Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się jeszcze w tym roku. Jaką będzie miał formę?

Pol'and'Rock 2020. Wiemy, kto zagra na festiwalu

Kolejny rekordowy wzrost przypadków koronawirusa na świecie. Jakie błędy popełniamy podczas noszenia maseczki?

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości