Połączenie od numeru 889457140? Uwaga na oszustwo

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
telepolis.pl
Kobieta w tłumie rozmawia przez telefon

Masz połączenie przychodzące od numeru 889457140? Internauci na forach przestrzegają, aby uważać i nie dać się naciągnąć. Na czym polega to oszustwo?

889457140 - kto dzwoni?

Jeśli otrzymasz połączenie od numeru 889457140, najprawdopodobniej ktoś będzie usiłował namówić do kupna fotowoltaiki. Jak donoszą internauci, konsultant bywa namolny i nie do końca uczciwy, ponieważ przekonuje do "dodatkowych usług".

Uwaga na oszustów

Oszustwa w sklepach internetowych
Oszustwa w sklepach internetowychDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Są to między innymi dodatkowe audyty energetyczne. Dochodziło do sytuacji, że konsultanci straszyli rozmówców obowiązkiem wzięcia udziału w przeprowadzeniu takiego audytu. Tłumaczą to koniecznością zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną. Tymczasem nie ma w ogóle takiego obowiązku.

Blokada numeru 889457140

Należy uważać na te telefony, nie dać się zmanipulować i ostrzec osoby starsze, które w dobie inflacji i rosnących cen za prąd mogą być bardziej podatne na takie sytuacje. Co jeszcze można zrobić? Nie tylko nie odbierać połączeń od numeru 889457140, ale też zablokować go we własnym telefonie i w aparatach swoich bliskich.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: telepolis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Klaus Vedfelt/Getty Images

Pozostałe wiadomości