Kamil Grosicki: "Wyłączam telefon, bo oszaleję". Jak zareagowali Polacy na przegraną?

Newsy

Foto Olimpik/x-news

Polacy pożegnali się z Euro 2020. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrali 2:3 ze Szwecją. W sieci zawrzało. Matylda Damięcka opublikowała wymowne grafiki, a rozżaleni kibice i środowisko piłkarskie zamieszczają gorzkie komentarze.

Cała Polska trzymała kciuki za reprezentację biało-czerwonych. Środowe spotkanie to był mecz o wszystko. Niestety, dla naszych piłkarzy zakończył się nie po ich myśli. Podopieczni Paulo Sousy przegrali ze Szwedami i tym samym pożegnali się z mistrzostwami Europy. Zajęli czwarte miejsce w tabeli grupy E Euro 2020. Rozczarowanie i smutek – to nie są jedyne emocje, jakie towarzyszą Polakom. W sieci zawiedzeni kibice dyskutują na temat porażki.

Matylda Damięcka o przegranej Polaków

Matylda Damięcka regularnie komentuje rzeczywistość w swoich grafikach. Nie omieszkała więc wyrazić swojego zdania o przegranej Polaków. Na swoim instagramowym profilu zamieściła trzy rysunki:

"Jeszcze Polska ... zginęła", "Nadzieja. I powiła głupca nad mogiłą jego zapłakana i została całkiem sama" – brzmią napisy na pierwszym i drugim obrazku. Z kolei na ostatnim dostrzeżemy wykopany grób z napisem "nadzieja". Do swojej twórczości dołączyła ironiczny opis: "nadzieja narodowa" i hasztag – "prezent na dzień ojca".

Pod postem artystki nie zabrakło komentarzy rozżalonych kibiców: "Bez Lewego to jakaś zbieranina, a nie drużyna... Dobrze, że już koniec tej kompromitacji...", "A jednak jestem pokoleniem - Nic się nie stało", "I wyszło jak zwykle".

Reakcja Kamila Grosickiego po meczu Polska - Szwecja

Kamil Grosicki, który ostatecznie nie pojechał na mistrzostwa Europy, po zakończeniu meczu reprezentacji zamieścił dwa wpisy na Twitterze.

Wyłączam telefon, bo oszaleję i nie chcę ciężarów rano. Boa noite (z portugalskiego dobranoc – przyp. red.)

- to treść pierwszego z nich.

W drugim natomiast odniósł się do komentujących. - "Uwielbiam blokować patologię na Twitterze" - napisał skrzydłowy, który znalazł się jedynie w szerokiej kadrze powołanej przez Paulo Sousę.

Środowisko piłkarskie o występie Polaków w Euro 2020

Po meczu Polska-Szwecja środowisko piłkarskie na Twitterze podsumowało grę biało-czerwonych i selekcjonera.

- Nie ma się co czarować. Wyjście z takiej grupy na EURO, zwłaszcza przy tym bezsensownym formacie pozwalającym wyjść niektórym z 3. miejsc, to był nasz obowiązek. A jest wielki wstyd - skomentował Jarosław Koliński, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". - Czyli wzięliśmy sobie selekcjonera, który dał nam w siedmiu meczach tylko jedną wygraną, z piłkarzami, którzy następnego dnia szli do normalnej pracy - dodał dziennikarz Maciej Szmigielski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

- Jak się okazało - czy trener polski, czy zagraniczny wybawca - grać w piłkę to średnio potrafimy - napisał dziennikarz Eleven Sports, Marcin Gazda.

Zobacz także:

Legendarny samochód z filmu "Szybcy i wściekli" sprzedany. Podczas aukcji padł rekord

Gdzie na rower? Oto 20 miast, po których jeździ się najlepiej

Joga podbija serca Polek. Maria Prokop wskazuje 7 korzyści, jakie płyną z podjęcia praktyki

Zobacz wideo: Polska przegrała ze Szwecją 2:3 i zajęła ostatnie miejsce w grupie E. Robert Lewandowski strzelił dwa gole

Autor: Dominika Czerniszewska