Newsy

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Gdzie i kiedy zostanie pochowany wokalista?

Newsy

Piotr Blawicki/East News

Rodzina, przyjaciele i fani opłakują śmierć Krzysztofa Krawczyka. Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, od dekad obecny na scenie, zmarł 5 kwietnia. Kiedy odbędzie się pogrzeb legendarnego wokalisty?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Legendarny piosenkarz zmarł w wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia. Informację o śmierci wokalisty przekazał jego menadżer. Wykonawca takich niezapomnianych hitów jak "Parostatek", "Rysunek na szkle" czy "Jak minął dzień" od kilku tygodni walczył z koronawirusem. Niedawno opuścił szpital.

- Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi! - napisał 3 kwietnia na Facebooku. Niestety, Krzysztof Krawczyk zmarł po tym, jak zasłabł i wrócił do placówki.

Gdzie spocznie uwielbiany przez wiele pokoleń piosenkarz? Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Kiedy pogrzeb Krzysztofa Krawczyka?

- Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy - przekazał PAP o. Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

O. Briks dodał, że prawdopodobnie wstęp do łódzkiej katedry podczas nabożeństwa, jak i na sam pogrzeb na grotnickiej nekropolii będzie ograniczony.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia

Krzysztof Krawczyk był jednym z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu "Trubadurzy". Karierę solową rozpoczął w 1973. Koncertował w całej Europie, ale i na świecie.

Był artystą niezwykle wszechstronny - inspirował się popem, bluesem, soulem, jazzem, rock and rollem, ale i country czy tango. Nie stronił również od kolęd i pieśni religijnych. Krawczyk ma na swoim koncie ponad 40 albumów, tysiące fanów i setki (jak nie tysiące) zagranych koncertów.

Krzysztof Krawczyk stanowił inspirację dla innych - covery jego utworów wykonywali: T.Love, Aleksandra Szwed, Roberta Jankowski, Maciej Maleńczuk, Janusz Józefowicz, Michał Milowicz czy Piotr Cugowski.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. "Nie czuję się ikoną, celebrytą czy gwiazdą". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Viola Kołakowska skomentowała śmierć Krzysztofa Krawczyka. "Dlatego krzyczymy, żebyście się nie szczepili"

"Chłopaku... Obiecałeś zdrowieć...". Gwiazdy żegnają Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk i Zygmunt Malanowicz zagrali w tej samej scenie u Wajdy. 52 lata później media jednocześnie podały, że nie żyją

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości