Newsy

Pogrzeb Kristiny w sobotę. Mama zamordowanej dziewczynki ma ważny apel

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Piotr Molecki/ East News

Gmina Żarów w imieniu rodziny Kristiny poinformowała, że w sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanej w czwartek 10-letniej dziewczynki, mieszkanki Mrowin. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności ceremonii. Matka zamordowanej dziewczynki zaapelowała do osób, które będą uczestniczyły w pogrzebie.

Gmina Żarów w imieniu rodziny poinformowała, że w sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanej w czwartek 10-letniej Kristiny, mieszkanki Mrowin. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności ceremonii.

Biało-niebieski pogrzeb Kristiny

W sobotę 22 czerwca o godz. 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie odbędą się uroczystości pogrzebowe Ś.P. Kristiny. Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty

 - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej gminy Żarów.

Zaapelowano też do mediów i mieszkańców, którzy będą uczestniczyć w pogrzebie.

Zwracamy się również z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej

- napisano w komunikacie.

10-letnia Kristina w ubiegły czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin. Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Prokuratura postawiła zarzuty Jakubowi A.

Podejrzany o jej zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie. Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowanego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

PAP

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości