Newsy

Pogrzeb Ewy Demarczyk. Artystka spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim

Newsy

Informacje o pogrzebie Ewy Demarczyk przekazał w środę po południu PAP dyrektor impresariatu Piwnicy pod Baranami Bogdan Micek. Uroczystość będzie miała charakter otwarty, będą mogli w niej wziąć udział wszyscy fani piosenkarki.

Pożegnanie Ewy Demarczyk - 26 sierpnia w Krakowie

Pogrzeb wybitnej śpiewaczki Ewy Demarczyk odbędzie się w środę 26 sierpnia, o godz. 14. Uroczystość będzie miała charakter świecki.

Artystka spocznie w "starej" części Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim, niedaleko innych artystów piwnicznych, m.in. Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Mieczysława Święcickiego.

Ewa Demarczyk - wybitna postać polskiej sceny

Ewa Demarczyk, zwana "Czarnym Aniołem" polskiej piosenki, była jedną z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych. Zmarła 14 sierpnia w Krakowie, w wieku 79 lat. Popularność przyniosły jej utwory takie, jak m.in. "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante".

W latach 60. i na początku lat 70. Demarczyk była gwiazdą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Od 1985 r. do 2000 r. prowadziła w Krakowie Teatr Muzyki i Poezji, nazywany Teatrem Ewy Demarczyk. Powoli wycofywała się z życia publicznego, nie udzielała wywiadów. Ostatni koncert Demarczyk odbył się 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: Beata Kołodziej/PAP

Pozostałe wiadomości