Czeka nas zmiana pogody. "Będzie weselsza, w chmurach prześwity błękitnego nieba"

Aktualizacja:
Autor:
Daria
Pacańska,
as/dd/Teofila
Siewko
Źródło:
TVN 24/IMGW

Przed nami zmiana aury. Utrzymujące się chmury i szare niebo nad Polską miną za sprawą rozerwania wyżu, który w tej chwili wpływa na warunki pogodowe w naszym kraju. Sprawdź, jaka jest prognozowana pogoda na luty i kolejne miesiące.

Pogoda na luty 2023 r.

Jeśli wyliczenia amerykańskich meteorologów się potwierdzą, to czekają nas miesiące cieplejsze niż wieloletnia średnia. Jak wyjaśnił prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski "Luty będzie w Polsce dużo cieplejszy od przeciętnego, marzec sporo cieplejszy, a kwiecień i maj lekko cieplejsze". Temperatury mogą być wyższe o około 1,5-2,5 stopnia Celsjusza. 

Pierwsze dni lutego będą zwiastować poprawę pogody. - Czeka nas ponownie wzrost temperatury do 3-4 stopni powyżej zera. Dużych skoków tu nie ma - podkreślił prezenter tvnmeteo.pl.

Miesiąc zaczniemy z temperaturami powyżej zera, które będą utrzymywać się w całej Polsce. Najcieplej będzie w Szczecinie - tam termometry mogą wskazać do 7 st. C. Najzimniej będzie w górach - w Szczyrku i Ustrzykach maksymalna temperatura wyniesie 0 st. C. W nocy niewiele chłodniej - najzimniej będzie na południu kraju, gdzie prognozowane są lekkie przymrozki i -1 st. C. na termometrach. Temperatury powyżej zera mają utrzymać się do końca pierwszego tygodnia lutego. Niemal w całym kraju prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami śniegu. Biało będzie przede wszystkim na południu kraju i w górach. 

Prognoza długoterminowa na marzec, kwiecień, maj 2023 r.

Co nas czeka od lutego do maja? Według wyliczeń amerykańskich naukowców możemy się spodziewać cieplejszej aury niż wieloletnia średnia. - Luty będzie w Polsce dużo cieplejszy od przeciętnego, marzec sporo cieplejszy, a kwiecień i maj lekko cieplejsze - zapowiadał Tomasz Wasilewski.

Jak podaje portal IMGW w marcu 2023 "Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej". Kwiecień ma być już cieplejszy, a miesięczna średnia temperatura będzie powyżej wieloletniej normy z lat 1991-2020. Podobnie ma być w maju. 

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska, as/dd/Teofila Siewko

Źródło: TVN 24/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Kryssia Campos/Getty Images

Pozostałe wiadomości