Wakacje z Muszkieterami w Parku Julinek. "To już piąta edycja"

Reporter:
Dorota Gardias
Wakacje z muszkieterami
Wakacje z muszkieterami Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Już po raz piąty, dzięki działalności Fundacji Muszkieterów, dzieci z rodzin niezamożnych spędzają beztroskie wakacje - odwiedziła je Dorota Gardias. Jakie atrakcje czekają na dzieci, które wyjeżdżają na letni wypoczynek dzięki zaangażowaniu pracowników tej organizacji?

Fundacja Muszkieterów

"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - takie motto przyświeca od lat Fundacji Muszkieterów, największej europejskiej organizacji zrzeszającej niezależnych przedsiębiorców. Pracownicy fundacji w porozumieniu z właścicielami sklepów w całej Polsce, działają na rzecz innych, w tym także dla dzieci z rodzin niezamożnych i podopiecznych instytucji opiekuńczo - wychowawczych.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Od 20. lat dzięki wsparciu wszystkich właścicieli Inter Marche i Brico Marche, nasza fundacja może pomagać wszystkim, a zwłaszcza potrzebującym dzieciom. Tak jak powiedziałaś, to jest piąta edycja "Wakacji z Muszkieterami" i do tej pory wyjechało z nami trzy i pół tysiąca dzieci - powiedziała Aldona Antczak - członkini Rady Fundacji Muszkieterów reprezentująca Fundację Muszkieterów. - To są dzieci z domów dziecka, to są dzieci z rodzin niezamożnych - dodała.

Jak organizacja dociera do osób, które same nie mogą zorganizować wypoczynku swoim pociechom?

- To właśnie właściciele sklepów, pomagają nam w całej Polsce znaleźć takie dzieci, a my się staramy pomóc, jak tylko to jest możliwe. (...) - wyjaśniła Aldona Antczak, a Dorota Gardias dodała słowami, które są mottem fundacji: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego."

Atrakcje na Wakacjach z Muszkieterami

Fundacja zrzesza wiele osób, których zaangażowanie pozwala na zapewnienie dzieciom fantastycznych atrakcji podczas wypoczynku. Sport, wycieczki i opieka profesjonalistów, tu po prostu nie ma miejsca na nudę, bez względu na pogodę. Wakacje w takiej atmosferze z pewnością zostaną z dziećmi na wiele lat, skrzętnie spakowane do plecaków wspomnień. Jednym ze sportów jakie podopieczni mają okazję poznać podczas wyjazdu jest szermierka.

- Chcemy dzieciom pokazać elementy walki szermierczej, przybliżyć im specyfikę tej dyscypliny, pokazać im zasady, które obowiązują w tym sporcie i żeby nauczyły się walczyć - powiedział Łukasz Witkowski, trener koordynator sekcji szermierczej Warty Poznań, współpracującej z Fundacją Muszkieterów od 15 lat. - Postawa fair play, takie ważne zasady, które staramy się, aby dzieci które trenują, przenosiły później na życie i w życiu postępowały również fair play - dodał Łukasz Witkowski.

Podczas tegorocznych wakacji do Leszna, do Parku Julinek przyjedzie 600 dzieci, ponad 50. z objętej wojną Ukrainy. W ciągu 8 turnusów, dzięki Fundacji i wszystkim osobom współpracującym z nią, będą mogły się bawić, relaksować i uczyć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Dorota Gardias

Źródło zdjęcia głównego: Dzeń Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości