Pogoda

Przed nami wyjątkowo zimna noc. Czy w środę nadejdzie ocieplenie?

Pogoda


Końcówka wakacji zdecydowanie nie zachęca do wypoczynku i podróżowania. W całym kraju jest zimno i deszczowo. Najbliższa noc będzie wyjątkowo chłodna i niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, bo na lepszą aurę przyjdzie nam niestety poczekać. W okolicach Jeleniej Góry IMGW wprowadził stan alarmowy 3. stopnia na wezbranych rzekach.

Pogoda we wtorek, 24 sierpnia 2021 r.

Jak informuje IMGW, Europa Południowa i częściowo Wschodnia będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Wielkiej Brytanii, jedynie na południowym wschodzie zaznaczy się oddziaływanie niżu znad Ukrainy. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże i lokalnie przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie okresami o natężeniu silnym, w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze. Suma opadów na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. C na południowym wschodzie, około 18 st. C w centrum, do 21 st. C na zachodzie, Kujawach i Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, głównie z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie i wschodzie duże i nadal opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m, w kotlinach górskich do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 7 st. C do 10 st. C, tylko na Suwalszczyźnie miejscami 5 st. C, 6 st. C, a na wybrzeżu miejscami 11 st. C, 13 st. C. Wiatr na ogół słaby, północny i północno-zachodni.

IMGW wprowadziło stan alarmowy na wezbranych rzekach. Najtrudniejsza jest sytuacja w okolicach Jeleniej Góry i Wałbrzycha, tam obecnie jest 3. poziom alarmu.

Pogoda na środę, 25 sierpnia 2021 r.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i północnym zachodzie przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st. C do 21 st. C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, północny. W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP, IMGW

Pozostałe wiadomości