Pogoda

Pierwszy śnieg spadł w Polsce. "Przypomniał nam o wyciągnięciu cieplejszych ubrań z szafy"

Pogoda

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TVN Meteo
Śnieg w górach

W Tatrach spadł pierwszy śnieg. Biały puch pokrył najwyższe szczyty w nocy z niedzieli na poniedziałek. "Zimowe" zdjęcia w czasie kalendarzowego lata obiegły Internet.

Śnieg w Tatrach

Choć wciąż mamy kalendarzowe lato, to w Tatrach właśnie spadł pierwszy (w tym sezonie) śnieg. Jak podaje TVN Meteo, w nocy z niedzieli na poniedziałek 12 września zrobiło się biało na wysokości powyżej 2500 metrów nad poziomem morza, a puch można było dostrzec z Zakopanego podczas porannych przejaśnień.

Zobacz wideo: Góry

Góry

Rzuć wszystko i jedź w polskie góry
Rzuć wszystko i jedź w polskie góryDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Śnieg widać m.in. na Łomnicy, drugim co do wysokości - po Gerlachu - szczytów w Tatach. Znajduje się on w słowackiej części Tatr Wysokich. - Temperatura spadła tam do - 6 stopni Celsjusza, a porywy wiatru przekraczały 100 kilometrów na godzinę - informuje TVN Meteo.

Tatry. Ostrzeżenie dla turystów

Wybierając się w wyższe partie gór, należy odpowiednio się ubrać, o czym przypomina w rozmowie z Polską Agencją Prasową Tomasz Zając, przewodnik tatrzański i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego.

-  Śnieg pojawił się co prawda bardzo wysoko, ale przypomniał nam o wyciągnięciu cieplejszych ubrań z szafy - podkreśla.

Zobacz wideo: Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w Tatrach

Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w Tatrach
Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w Tatrach Źródło: Dzień Dobry TVN

Na facebookowej stronie "Aktualna sytuacja w Tatrach" przeczytamy, że warunki do uprawiania turystyki w poniedziałek są niekorzystne.

- Aktualnie wiatr wieje z prędkością do 100 km/h i warunki do uprawiania turystyki są od fatalnych po bardzo złe. W ciąg dnia sytuacja na szczęście będzie się poprawiać, ale zalecamy głównie wycieczki dolinne. Powyżej górnej granicy lasu jest bardzo zimno, miejscami ślisko, a jeszcze wyżej jest sporo śniegu i lodu - podano w komunikacie.

Więcej informacji nt. pogody i ekwipunku w góry znajdziesz na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Enrico Tricoli/Getty Images

Pozostałe wiadomości