Pogoda

Pogoda na wtorek. Miejscami deszcz, w górach śnieg

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP, x-news
Pogoda na środę, 17.11.2021

We wtorek na północnym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie stopniowe rozpogodzenia. Na południu miejscami słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Rano miejscami silne zamglenia. Na termometrach od 2 st. na północnym wschodzie do 10 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa wschodnia, Bałkany oraz basen Morza Śródziemnego są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu oddziaływania wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej, który przemieszcza się na wschód. W północnej połowie Polski, zaznacza się strefa frontu chłodnego nasuwająca się znad Bałtyku. Z północnego zachodu i północy napływa coraz chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

pogoda na 9.11
pogoda na 9.11

Pogoda na wtorek 9 listopada

We wtorek w północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie stopniowe rozpogodzenia. Na południu miejscami słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Rano miejscami silne zamglenia, a lokalnie na północnym wschodzie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 10 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, z kierunków południowych, w południowo-wschodniej połowie kraju zmienny, z przewagą północnego.

Pogoda na wtorek 9 listopada w Warszawie

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna około 6 st. Wiatr słaby, na ogół południowo-wschodni. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Źródło zdjęcia głównego: miguelangelortega/Getty Images

Pozostałe wiadomości