Pogoda

Pogoda we wtorek: chłodno i śnieżnie, silny wiatr

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
PAP, TVN Meteo
Prognoza pogody we wtorek, 30 listopada 2021 r.
Prognoza pogody we wtorek, 30 listopada 2021 r.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 30 listopada 2021 r.? Zdaniem synoptyków IMGW zachmurzenie ma być duże z rozpogodzeniami. Opady śniegu, po południu przechodzące w opady śniegu z deszczem i deszczu. Temperatura od -2 do 6 st. C. IMGW wydało alert w związku z silnym wiatrem.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie częściowo Skandynawia, południowo-wschodnia Rosja oraz Półwysep Iberyjski są w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem rozległego niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek znad północno-wschodniej Polski przemieszcza się nad Białoruś. Napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek, 30 listopada 2021 r.

We wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Opady śniegu, po południu od zachodu przechodzące w opady śniegu z deszczem i deszczu. Prognozowana wysokość opadów na południowym zachodzie do 10 mm i tam miejscami przyrost pokrywy śnieżnej 6 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na wschodzie do 4 st. C na zachodzie, nad morzem do 6 st. C; w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni, lokalnie na północy kraju południowy. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie.

Alerty IMGW - silny wiatr

W części kraju wystąpią silne porywy wiatru. Synoptycy wydali ostrzeżenia dla województw: dolnośląskiego, w powiatach na zachodzie i południu regionu i opolskiego, w powiatach: nyskim, prudnickim i głubczyckim.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości o prędkości od 25 do 35 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Niebezpiecznie będzie od godz. 12 we wtorek do godz. 2 w środę.

Pogoda we wtorek, Warszawa, 30 listopada 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, mogący powodować zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: PAP, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości