Pogoda

Pogoda na weekend. Czy obejdzie się bez parasola?

Pogoda

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
PAP
Prognoza pogody w weekend, 18 i 19 września 2021
Prognoza pogody w weekend, 18 i 19 września 2021

Jaka będzie pogoda w weekend, 18 i 19 września 2021 r. Według prognozy IMGW sobota i niedziela upłyną pod znakiem zachmurzenia i deszczu oraz niezbyt wysokiej temperatury. Na zachodzie sporo przejaśnień, a deszcz jedynie przelotny.

Pogoda w sobotę, 18 września 2021 r.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na szczytach Tatr również deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie opady okresami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. C na północnym wschodzie, około 14 st. C w centrum do 17 st. C, 18 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i tam w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych, tylko na południu zachodni.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim w sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 12 st. C na wschodzie do 17 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

Na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 13 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

Również w województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie regionu. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 do 18 st. C, na Kujawach od 9 do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie także będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C na wschodzie do 15 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 13 do 15 st. C, w szczytowych partiach Sudetów od 3 do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający po południu na północny.

W Małopolsce, na Ziemi Kieleckiej i Podkarpaciu zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na szczytach Tatr również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 do 16 st. C, w rejonach podgórskich od 13 do 15 st. C, na szczytach Tatr około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w niedzielę, 19 września 2021 r.

W niedzielę Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Białorusi. Na południu kraju utrzyma się front okluzji. Z północnego wschodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie wolno rosło.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, nad morzem okresami duże. Temperatura maksymalna od 14 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad samym morzem okresami porywisty, północno-wschodni.

Na Warmii i Mazurach zachmurzenie duże z postępującymi od północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rano miejscami, głównie na południu i wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 do 14 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych.

W województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Z kolei w województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na zachodzie regionu. Na Mazowszu i Lubelszczyźnie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. C na wschodzie do 14 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie na ogół duże, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 11 do 15 st. C, w woj. śląskim od 7 do 10 st. C. W szczytowych partiach Sudetów - powyżej 1200 m n.p.m. - temperatura od 2 do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów - powyżej 1200 m n.p.m. - temperatura od 1 do 3 st. C.

W Małopolsce, Ziemi Kieleckiej i Podkarpaciu zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 do 10 st. C, wysoko w Tatrach około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości