Pogoda

Pogoda na weekend 11-12 września. Czy czeka nas ochłodzenie?

Pogoda

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
PAP
BrianAJackson/Getty ImagesPrognoza pogody

Jaka będzie pogoda w weekend - 11, 12 września 2021 r.? Po ciepłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana pogody. Sobota jeszcze będzie słoneczna i sprzyjająca długim wycieczkom i spacerom, ale już niedziela zaskoczy deszczem, burzami i zdecydowaną zmianą temperatury.

Pogoda na sobotę, 11.9.2021

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia, częściowo środkowa oraz rejon Balearów i Sardynii będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Od zachodu Polska będzie dostawać się pod wpływ zatoki niżu znad Wysp Brytyjskich i Morza Północnego, jedynie wschód kraju pozostanie jeszcze w obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w tej samej, suchej i ciepłej masie powietrza polarnego, dopiero później nad zachód kraju napłynie wilgotne powietrze polarne morskie. W nocy z piątku na sobotę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół małe i bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz, lokalnie do 15 mm. Nad ranem, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C, 9 st. C na południowym wschodzie i wschodzie, 13 st. C, 14 st. C w centrum do 16 st. C, 17 st. C na zachodzie i północnym zachodzie. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 6 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W sobotę w centrum i na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie grad. Pogodnie i bez opadów na wschodzie kraju. Prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, chłodniej na wybrzeżu i w rejonach górskich od 21 do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W sobotę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Pogoda na niedzielę, 12.9.2021 r.

IMGW ostrzega o burzach w południowej i wschodniej części kraju. Tu prognozowane są opady deszczu do 40 mm i porywy wiatru do 90 km/h. W niedzielę należy się spodziewać umiarkowanego i dużego zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu do 20 l/mkw., a w pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Podlasie - burz. Jedynie na południowym wschodzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna sięgnie od 20 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, osiągnie do 80 km/h.

Zobacz także:

Obejrzyj wideo:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BrianAJackson/Getty Images

Pozostałe wiadomości