Pogoda

Zmiana pogody z końcem tygodnia. Pojawią się deszcze

Pogoda

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
wp.pl/IMGW
Deszczowa pogoda

Wkrótce pogoda się zmieni, a słoneczne dni pozostaną tylko wspomnieniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada deszcze w całym kraju. Kiedy możemy spodziewać się niższych temperatur i pochmurnego nieba?

Pogoda na najbliższe dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał informacje dotyczące pogody na wtorek i środę. Te dni zapowiadają się słonecznie. Jedynie na krańcach południowych pojawi się więcej chmur i będą możliwe opady deszczu. - Temperatura maksymalna od 17-19 st. C na wschodzie i nad morzem do 23-24 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków wschodnich – poinformowali synoptycy.

Smog

Pozwał Polskę za smog i wygrał
Pozwał Polskę za smog i wygrał Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

W czwartek natomiast IMGW prognozuje wzrost zachmurzenia od zachodu. Na tym obszarze mogą pojawić się również opady deszczu. Na południowym zachodzie wystąpią burze. - Temperatura maksymalna od 18-20 st. C na północnym wschodzie do 25-26 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h – czytamy w komunikacie IMGW.

Prognoza pogody na koniec tygodnia

Koniec tygodnia przyniesie niepewność w pogodzie. Sobota będzie pochmurna z opadami deszczu. Szczególnie mogą się one pojawić w południowej części kraju. - Temperatura maksymalna od 14-16 st. C na północy do około 20 st. C na pozostałym obszarze – dodał IMGW.

Niedziela przyniesie duże zachmurzenie. Przejaśnienia mogą pojawić się na zachodzie kraju. Tego dnia również należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. - Temperatura maksymalna przeważnie od 15 do 20 st. C – zapowiedzieli synoptycy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: wp.pl/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Julia_Sudnitskaya/Getty Images

Pozostałe wiadomości