Pogoda

Pogoda na środę. Czy w końcu zobaczymy słońce?

Pogoda

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
IMGW/TVN Meteo
Prognoza pogody na 6, 7, 8 grudnia 2022

Nad Europą panują teraz zarówno wyżowe, jak i niżowe układy powietrza. Stąd pogoda będzie niespokojna i można spodziewać się silniejszych wiatrów. Ponadto w całym kraju spodziewane są opady śniegu. Sprawdź prognozę pogody na środę, 7 grudnia 2022 r.

Na wschodzie Europy rozciągają się układy wysokiego ciśnienia, które znajdują się również nad Islandią, Wielką Brytanią i Francją. Z kolei Półwysep Skandynawski, Polska i Morze Śródziemne wraz z Hiszpanią znajdują się pod wpływem niży z frontami atmosferycznymi.

Prognoza pogody na środę 7 grudnia 2022 r.

W środę w całej Polsce przelotne opady śniegu. Na wschodzie i w centrum kraju pochmurno, a termometry wskażą od 0 d 2 st. C. Na Dolnym Śląsku najcieplej - do 4 st. C z możliwymi przejaśnieniami. Podobna pogoda na południu - do 3 st. C. i północnym zachodzie kraju - do 2 st. C. Miejscami możliwe opady deszczu ze śniegiem, a po południu na Wybrzeżu możliwe burze. W górach i na Pomorzu możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 5centrymetrów. Wysoko w górach możliwe zamiecie śnieżne i porywy wiatru od 60 do 8 km/h. 

Prognoza pogody na środę 7.12.2022 r. - Warszawa

We środę w Warszawie przelotne opady śniegu. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie 2 st. C, jednak odczuwalna będzie niższa, bo około -3 st. C. Wiatr z początku słaby, może wzmagać się do umiarkowanego i porywistego z kierunków południowo-zachodnich. W nocy nieco chłodniej - 0 st. C., i wciąż pochmurno.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: IMGW/TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kamila Kozioł/ Getty Images

Pozostałe wiadomości