Pogoda

Pogoda na środę: kolejny dosyć ciepły dzień

Pogoda

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
PAP

Jaka będzie pogoda w środę, 6.10.2021 r.? Według synoptyków IMGW na wschodzie zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze - duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura od 14 do 20 st. C.

Jak informuje IMGW, wschód i południowy zachód Europy jest w zasięgu wyżów. Nad resztą kontynentu dominuje rozległy niż znad Morza Norweskiego. Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad Rosji i niżem z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Zachodnia część kraju jest strefie pofalowanego frontu atmosferycznego z płytkim ośrodkiem niżowym. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody z wtorku na środę, 5/6 października 2021 r.

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane; na pozostałym obszarze umiarkowane oraz duże i miejscami opady deszczu, na Dolnym Śląsku początkowo możliwe burze i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 8 st. C na północnym wschodzie i miejscami w rejonach podgórskich Karpat do 14 st. C na południowym zachodzie i 15 st. C na południu w rejonie oddziaływania wiatru fenowego. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie, obszarach podgórskich Karpat i miejscami na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Podhalu do 70 km/h, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, a w Sudetach do 65 km/h.

Pogoda w środę, 6 października 2021 r.

W środę na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południowym zachodzie. Na szczytach Tatr możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 14 do 17 st. C, tylko na południu i południowym wschodzie cieplej: od 17 do 20 st. C. Na zachodzie wiatr na ogół słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, lokalnie dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie, środa, 6 października 2021 r.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandr Zubkov/Getty Images

Pozostałe wiadomości