Pogoda

Pogoda na środę. Gdzie spadnie deszcz?

Pogoda

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na środę 11 maja 2022 i kolejne dni
x-newsPogoda na środę 11 maja 2022 i kolejne dni

Po słonecznym wtorku, w środę nastąpi niewielkie załamanie pogody na północy Polski. W pozostałej części kraju będzie bezchmurnie. Temperatura będzie sięgać 27 st. C.

Prognoza pogody na środę 11 maja 2022 roku

W środę 11 maja 2022 roku temperatura osiągnie maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Na północy kraju pojawi się front atmosferyczny, a wraz z nim niezbyt intensywne przelotne opady. W centrum i na południu Polski będzie bardzo pogodnie i słonecznie.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy do 65 km/h.

Prognoza pogody na czwartek, 12 maja 2022 r.

W czwartek front przemieści się na południe Polski. Może dać intensywne opady deszczu, a nawet burze i grad. Popada także w centrum i na północnym zachodzie kraju. Temperatura osiągnie wówczas maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Koniec upałów zapowiadany jest na piątek, 13 maja.

Najsilniej będzie wiało w czwartek z kierunków zachodnich. W porywach wiatr osiągnie 60 km/h na przeważającym obszarze kraju, do 70 km/h podczas burz, a w rejonach nadmorskich chwilami nawet 80 km/h. 

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: the_burtons/Getty Images

Pozostałe wiadomości