Pogoda w poniedziałek. Przygotujmy się na powrót zimy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 26, 27, 28 marca 2023
Prognoza pogody na 26, 27, 28 marca 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/11

W poniedziałek możemy spodziewać się powrotu zimy. Spodnie śnieg, pojawią się przymrozko i silniejsze porywy wiatru. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek, 27 marca 2023 roku. 

Prognoza pogody na poniedziałek, 27 marca 2023 r.

W poniedziałek w całej Polsce można spodziewać się zmiennego zachmurzenia i różnego rodzaju opadów. Śnieg spadnie na północnym zachodzie i w centrum kraju. Najlepsza aura będzie na Dolnym Śląsku - tu przewidywane są przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej, 5 st. C na Suwalszczyźnie, 6 st. C w centrum i na Dolnym Śląsku, do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie wiał z północnego zachodu, słaby i umiarkowany, jednak w porywach może osiągać do 40-60 km/h. 

Pogoda w poniedziałek 27 marca 2023 r. - Warszawa

W poniedziałek w Warszawie dużo chmur i do tego opady deszczu przechodzącego w śnieg. W dzień temperatura maksymalna do 5 st. C. W nocy nieco chłodniej - do 3 st. C i wciąż dużo chmur z opadami deszczu. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich będzie wiał do 28 km/h. 

Prognoza alertów IMGW - silny wiatr, opady śniegu i oblodzenia

W poniedziałek w całym kraju IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia. Alerty przed przymrozkami pojawią się na terenie całej Polski.

Dodatkowo na wybrzeżu oraz na południu Polski możliwe żółte alerty przed silnym wiatrem - może on osiągać do 70 km/h, a w porywach do 90 km/h. Ostrzeżenie dotyczy północnych powiatów województw zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podkarpackiego i południowych powiatów województwa śląskiego.

Opady śniegu mogą pojawić się również na północy i południu kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą północnych powiatów województwa zachodnio-pomorskiego i pomorskiego, a także rejonów podgórskich w południowej Polsce. Dodatkowo mogą wystąpić alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Te dotyczą powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Oznacza to, że w tych regionach opady mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm w ciągu 12 godzin lub 20 cm w ciągu 24 godzin.

W poniedziałek możliwe będą również oblodzenia. Alerty mogą pojawić się w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, zachodnio-pomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Mathieu van den Berk/Getty Images

Pozostałe wiadomości