Pogoda

Pogoda na poniedziałek. W całym kraju pogodnie

Pogoda

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP, x-news

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 25 października 2021 r.? Synoptycy zapowiadają pogodną aurę. W całej Polsce słonecznie i bez opadów deszczu. Na termometrach od 10 stopni C na Mazurach do 14 stopni C na Dolnym Śląsku.

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu, w tym Polska, będą pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Nad nasz kraj zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na poniedziałek, 25 października 2021 r.

W poniedziałek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północy okresami umiarkowane. Rano na wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 10-11 st. C na północy i wschodzie do 12-14 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w ciągu dnia okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach i Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pogodnie, tylko lokalnie, głównie na północy kraju, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na zachodzie i 5 st. C nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -3 do 0 st. C. Wiatr na ogół słaby, południowy.

Pogoda w poniedziałek, 25 października 2021 r. w Warszawie

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st. C, przy gruncie możliwy spadek temperatury do -2 st. C. Wiatr słaby, południowy. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowy.

Zobacz wideo: Pogoda na 25.10.2021 i 26-27.10.2021

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP, x-news

Źródło zdjęcia głównego: Csaba Toth/Getty Images

Pozostałe wiadomości