Pogoda na poniedziałek. Z jaką aurą zaczniemy tydzień i astronomiczną wiosnę?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 19, 20, 21 marca 2023
Prognoza pogody na 19, 20, 21 marca 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/11

W poniedziałek zaczyna się astronomiczna wiosna. Temperatura niemal w całej Polsce przekroczy 10 st. C, jednak mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek 20 marca 2023 r.

Prognoza pogody na poniedziałek, 20 marca 2023 r.

W poniedziałek prawie w całym kraju przelotne opady deszcz. Najwięcej ich będzie we wschodniej Polsce, natomiast sucho ma być na północnym zachodzie. Termometry wskażą od 10 st. C na Nizinie Szczecińskiej, 11 st. C na Suwalszczyźnie, 12 st. C w centrum, 13 st. C na Dolnym Śląsku i najcieplej na Podkarpaciu - do 14 st. C. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie, ale ma się także wypogadzać. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. 

Pogoda w poniedziałek 20 marca 2023 r., Warszawa

W Warszawie w poniedziałek termometry wskażą 12 st. C. Będzie dużo chmur z możliwymi przelotnymi opadami. Wiatr umiarkowany wiejący z prędkością do 15km/h z kierunków zachodnich. W nocy nieco chłodniej - do 5 st. C., wciąż dużo chmur i możliwe przelotne opady deszczu. 

Prognoza alertów IMGW na poniedziałek, 20 marca 2023 r.

W poniedziałek, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny aura będzie pogodna. IMGW nie prognozuje wydania ostrzeżeń. Warto jednak pamiętać, że o tej porze roku mogą pojawić się w nocy przymrozki, czyli temperatura przy gruncie może spaść do 0 st. C, a także poniżej tej wartości.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: AL Hedderly/Getty Images

Pozostałe wiadomości