Pogoda

Prognoza pogody na poniedziałek. Zachmurzenie i opady deszczu

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
PAP
miguelangelortega/Getty ImagesPogoda na poniedziałek, 18.10.2021

W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C do 11 st. C, najcieplej na południowym zachodzie, do 14 st. C. W całym kraju spodziewać się można całkowitego zachmurzenia.

Jak informuje IMGW, Północ kontynentu jest w zasięgu niżów, nad resztą Europy dominuje rozległy wyż znad środkowej części kontynentu. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko krańce północne kraju pozostają na skraju niżu odsuwającego się znad Finlandii nad Półwysep Kolski. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Prognoza pogody na poniedziałek, 18 października 2021 r.

W nocy zachmurzenie duże, na wschodzie i południu z większymi przejaśnieniami i początkowo z rozpogodzeniami. W północno-zachodniej połowie kraju opady deszczu. Lokalnie na wschodnim Pomorzu i Kujawach mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3 st. C na południu, około 6 na przeważającym obszarze, do 10 st. C na wybrzeżu; chłodniej w obszarach podgórskich, od 1 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Na południu okresami wiatr słaby, zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południowym zachodzie oraz na północy większe przejaśnienia i możliwe rozpogodzenia. Miejscami, poza krańcami południowymi kraju, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. C do 11 st. C, najcieplej na południowym zachodzie, do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni i zachodni. W poniedziałek zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Pogoda w niedzielę, 17.10.2021 r.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu małe i umiarkowane. Na północy miejscami przelotne opady deszczu. Rano lokalne w rejonach podgórskich Karpat oraz na Ziemi Lubuskiej mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 13 st. C, w obszarach podgórskich od 7 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na południu okresami wiatr słaby, zmienny.

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: miguelangelortega/Getty Images

Pozostałe wiadomości