Pogoda

Prognoza pogody na Poniedziałek Wielkanocny. Temperatura maksymalna do 15 st. C

Pogoda

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
portalsamorzadowy.pl
Pogoda na Niedzielę Wielkanocną i kolejne dni
Pogoda na Niedzielę Wielkanocną i kolejne dni
wideo 2/5

W Poniedziałek Wielkanocny wiosenną aurę przeplatać będzie umiarkowane i duże zachmurzenie oraz miejscowe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C na zachodzie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura minimalna wyniesie -4 st. C na północnym wschodzie. Najcieplej będzie nad morzem, bo do 3 st. C. Na terenie większości kraju zawieje słaby wiatr. Wyjątek stanowić będą wysokie rejony Tatr - tam porywy wiatru osiągną nawet 55 km/h, powodując potencjalne zamiecie śnieżne.

Na południu i wschodzie okresami zachmurzenie będzie duże. Mogą wystąpić słabe, przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda w poniedziałek, 18 kwietnia 2022 r.

W Poniedziałek Wielkanocny najwyższe wartości pokażą termometry na zachodnich krańcach Polski - do 15 st. C. Najchłodniej będzie na południowym wschodzie, bo 6 st. C. W większości kraju zaobserwujemy zachmurzenie umiarkowane i duże, a na zachodzie małe. Prognozowane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Zawieje słaby i umiarkowany wiatr. W Karpatach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 3 do 6 cm.

Pogoda w poniedziałek, 18 kwietnia 2022 r. w Warszawie

W nocy z niedzieli na poniedziałek w stolicy temperatura minimalna wyniesie od -1 st. C. Zawieje słaby, północno-wschodni wiatr. Zachmurzenie będzie małe.

W Poniedziałek Wielkanocny w Warszawie termometry pokażą do 9 st. C. Wiatr przez większość czasu będzie umiarkowany, a okresowo porywisty. Prognozowane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości