Pogoda

Pogoda na poniedziałek. Burze i opady deszczu

Pogoda

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
PAP
Dzień Dobry TVN

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają burze w południowo-wschodniej Polsce, tam na termometrach 21 stopni C. Na północy kraju możliwe opady deszczu, a termometry wskażą 18 stopni C.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują słabe wyże z centrami nad zachodnią Rosją, Rumunią, Niemcami i Wielką Brytanią. Ośrodki niżowe znajdują się nad Skandynawią i Morzem Śródziemnym. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki związanej z niżem nad Skandynawią. Od centrum kraju na południowy wschód przemieści się front okluzji. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w poniedziałek, 13 września 2021 r.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, po północy stopniowo zanikające. Początkowo na południowym wschodzie również burze. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C, na wybrzeżu do 17 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od 5 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu dość silny i porywisty, zachodni. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, na południu Małopolski i Podkarpacia możliwe burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st.C na północy do 23 st.C na południu, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 17 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 13 września 2021 r.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna około 13 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości