Pogoda

Prognoza pogody na niedzielę. Słaby deszcz tylko w nocy

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
PAP
DenisTangneyJr/Getty ImagesMgła jesień

W niedzielę synoptycy nie zapowiadają opadów. Miejscami możliwe mgły, które znacząco ograniczą widoczność. Temperatura maksymalna od 15 st., 17 st. na północnym wschodzie i nad morzem, około 20 st. w centrum do 23 st., 24 st. na południowym zachodzie i zachodzie.

Jak informuje IMGW, na południu i częściowo w centrum Europy zaznacza się wpływ wyżu znad Morza Śródziemnego, nad resztą kontynentu dominują niże. Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Finlandią i Morzem Norweskim, tylko nad dzielnice południowo-zachodnie sięga słaby klin wyżowy. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się front chłodny, związany z niżem znad Finlandii. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, za frontem nieco chłodniejsze.

Prognoza pogody na niedzielę, 26 września 2021 r.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na wschodzie miejscami duże i tam możliwy słaby deszcz. W drugiej części nocy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum do 12 st., 13 st. na południu, zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 15 st., 17 st. na północnym wschodzie i nad morzem, około 20 st. w centrum do 23 st., 24 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, na wschodzie z kierunków północnych, na pozostałym obszarze na ogół wschodni i południowo-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, zmienny, po południu północno-wschodni i wschodni.

Pogoda na sobotę, 25 września 2021 r.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz, szczególnie na północy kraju. Temperatura maksymalna od 14 st. na Suwalszczyźnie, około 19 st. w centrum do 20 st., 22 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: DenisTangneyJr/Getty Images

Pozostałe wiadomości